Podlahové vytápění

Podlahové topení ECOFLOOR

Elektrické podlahové vytápění je jedním z nejrozšířenějších způsobů využití elektrických topných kabelů.
Pro tyto aplikace jsou z hlediska ceny, užitných vlastností i funkčnosti systému ideální odporové topné kabely. Samoregulační kabely nebo kabely s konstantním výkonem se pro podlahové vytápění standardně nepoužívají.

Topné systémy ECOFLOOR jsou vyráběny ve dvou základních variantách – kabelové okruhy a topné rohože.
Oba systémy se od sebe v podstatě neliší. V obou případech se jedná o topný kabel, buď samostatně (kabelový okruh) nebo přichycený k nosné tkanině (topná rohož).

Na topné systémy ECOFLOOR je poskytována celoživotní záruka.

Topné kabelové okruhy
Výhodou je vyšší flexibilita při montáži (v členitých nebo nepravidelných místnostech, vyhýbání se zařizovacím předmětům), variabilita plošného příkonu a nižší pořizovací cena, nevýhodou je náročnější montáž (ruční vytváření smyček topného meandru, fixace kabelu k podkladu).

Topné rohože
Výhodou je velmi snadná montáž se zárukou rovnoměrného rozložení výkonu do plochy, nevýhodou vyšší pořizovací cena, způsobená zvýšenými výrobními náklady (nosná tkanina, lepící pásky, výroba rohože).

Přímotopné systémy

Jde o nejrozšířenější způsob aplikace. Používá se jak pro systémy hlavního vytápění, tak i pro systémy komfortního ohřevu podlahy.
Topný kabel je umístěn těsně pod nášlapnou vrstvou, obvykle ve flexibilní stěrce nebo samonivelačním potěru. Používají se kabely co nejmenších průměrů a s nižším lineárním příkonem, aby byla rozteč smyček malá a podlaha se rovnoměrně prohřívala.
Výhodou tohoto systému je snadná instalace, flexibilnější a i o něco ekonomičtější provoz – průměrná (tzv. střední) teplota podlahy je nižší,
než u poloakumulačních a akumulačních systémů.

Poloakumulační systémy

Poloakumulační systémy se používají pouze pro vytápění.
Pro komfortní ohřev podlahy jsou nevhodné. Topný kabel je umístěn buď na tepelné izolaci a je zalit vrstvou vodivého materiálu (anhydrid, beton) o tloušťce cca 4-6cm, nebo je uvnitř této plovoucí desky (obvykle v 1/3 od spodu), např. na KARI síti. Tyto skladby se používají pouze ve spojení s přímotopnou sazbou. Tloušťka nosného materiálu je příliš malá, aby mohla naakumulovat dostatečné množství energie, a tento název je používán spíše pro rozlišení způsobu instalace topného kabelu, než pro rozdíl v praktickém provozu systému vytápění.


Powered by: Firm Web System   © HOR webdesign 2011

login
md5:8939758fd83c221c5b739882e0bee0dc:www.topne-systemy.cz
genet:0.099